El Rostro de Analia

El Rostro de Analia
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share | 
 

 Наши позадини

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin
Admin


ПишувањеПредмет: Наши позадини   Саб Мар 21, 2009 12:42 am

Значи ако сакате да ги разгледаме вашите позадини еве правила како да ги ставете на интернет:

-
Кога ја гледате вашата позадина, притискате на Prt Scr SysRq и потоа ја
отварате иконата Paint. Одите во EDIT па PASTЕ и на SAVE AS ја
зачувуваш како JPG формат. На крајот ја ставате сликата на некој
интернет страна како Slikomat или ImageShack.
Prt Scr SysRq се наоѓа до F12
Вратете се на почетокот Go down
tatjana
Moderator
Moderator
tatjana


ПишувањеПредмет: Re: Наши позадини   Саб Мар 28, 2009 2:51 pm

kako nasi pozadini
koi se tie? Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Bube
Нов член
Нов член
Bube


ПишувањеПредмет: Re: Наши позадини   Пет Апр 03, 2009 4:13 pm

која ви стое на позадина на екранот на тоа се мисли еве ја мојата
...................................
http://i42.tinypic.com/de45d5.jpg
Вратете се на почетокот Go down
tatjana
Moderator
Moderator
tatjana


ПишувањеПредмет: Re: Наши позадини   Пет Апр 03, 2009 7:19 pm

Вратете се на почетокот Go down
tatjana
Moderator
Moderator
tatjana


ПишувањеПредмет: Re: Наши позадини   Чет Jул 23, 2009 11:00 am

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Наши позадини   

Вратете се на почетокот Go down
 
Наши позадини
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
El Rostro de Analia :: Оф топик :: Оф топик-
Отиди до: