El Rostro de Analia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
El Rostro de Analia

El Rostro de Analia
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 Hilary Duff

Go down 
АвторПорака
tatjana
Moderator
Moderator
tatjana


Hilary Duff Empty
ПишувањеПредмет: Hilary Duff   Hilary Duff EmptyСаб Мар 28, 2009 1:26 pm

Вратете се на почетокот Go down
tatjana
Moderator
Moderator
tatjana


Hilary Duff Empty
ПишувањеПредмет: Re: Hilary Duff   Hilary Duff EmptyНед Мар 29, 2009 12:38 pm

http://www.hollywood-celebrity-pictures.com/Celebrities/Hilary-Duff/Hilary-Duff-36.JPG
http://www.hilary-duff.cz/images/hilary-duff-3.jpg
http://kidsland.cz/img_uziv/19176_6123.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/xazar_hillary_%2823%29.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/xazar_hillary_%2821%29.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/xazar_hillary_%2818%29.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/hillary_%281%29.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/hillary_%2814%29.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/xazar_hillary.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/hillary_%284%29.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/hillary_%285%29.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/hillary_%286%29.jpg
http://www.mattfoto.com/blog/images/hilary.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/hillary_%289%29.jpg
http://gallery.xazar.com/albums/worldshow/hilary/hillary_%287%29.jpg
https://i225.photobucket.com/albums/dd180/BLAIRKCRAIG/hilary-duff.jpg
http://www.tv-avala.com/live/digitalAssets/11939_letozasecanje.jpg
http://www.wallpaperbase.com/wallpapers/celebs/hilaryduff/hilary_duff_10.jpg
http://www.skinz.org/celebrity/hilary-duff/hilary-duff-wallpapers-1.jpg
http://www.skinz.org/celebrity/hilary-duff/hilary-duff-wallpapers-2.jpg


http://teens.aol.com/entertainment/hilary-duff-retrospective
http://hilaryduff-wallpaper.blogspot.com/
http://www.fantom-xp.com/es_84__Hilary_Duff_-_Fly.html
http://bethbenderbeauty.wordpress.com/2007/12/13/get-hilary-duffs-smoky-eyes/
http://buenavistarecords.go.com/hilaryduff/
I LOVE HILARY
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/Hilary_Duff_crop_2.jpg/220px-Hilary_Duff_crop_2.jpg
http://www.hilaryduff.com/
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f8/Hilary_Duff_crop_3.jpg/429px-Hilary_Duff_crop_3.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/HDSig-a.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b3/Duff_4.jpg/180px-Duff_4.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cd/HilaryWytsefoto.jpg/450px-HilaryWytsefoto.jpg
Хилари Ернхард Даф (англиски: Hilary
Erhard Duff) родена 28 септември 1987 е американска актерка, пејачка итн.
Откако Даф ја започнува својата кариера во телевизиската серија Лизи МигВајр
како младата Лизи Мигвајр целиот нејзин живот засекогаш се менува. По успехот
во дизниевата серија почнува професионално да се занимава со филмот. Најпознати
филмови за Хилари се Приказна за една Пепелашка, Лизи МигВајр филмот и други.
По прославувањето Даф открива уште еден нејзин талент:
пеењето. Даф го користи нејзиниот прекрасен глас и станува и позната поп
пејачка. Има издадено многу албуми и нејзината музичка кариера се повеќе расте.
Има многу шпекулации дека Даф го напушта филмскиот свет бидејќи има доволно
пари и сега се посветува на музиката но тоа не е точно. Во последно време Даф
има снимено и многу други филмови.
Но нејзините таленти не завршуваат тука таа е и одличен
текстописец, филмски продуцент и исклучителен моден креатор. Хилари Даф се има
прославено поради нејзините многу бројни таленти, нејзината убавина, глас и
водењето еден вид нормален живот за разлика од други познати личности како
Линдзи Лохан, Париз Хилтон и Бритни Спирс.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6f/Hilary_Duff_Face.jpg/200px-Hilary_Duff_Face.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/84/Hilary_Duff_3_by_David_Shankbone.jpg/200px-Hilary_Duff_3_by_David_Shankbone.jpg

http://www.hilaryerhardduff.net/include/hilary.jpg


http://4.bp.blogspot.com/_iTGXYFIkfkA/R9kxBMpUetI/AAAAAAAAIck/Bo8Rw_R-3go/s1600/Hilary_duff_maxim_photoshoot_001.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_iTGXYFIkfkA/R9kwwcpUeoI/AAAAAAAAIb8/2XVcNOVzYCw/s1600/Hilary_duff_maxim_photoshoot_002.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_iTGXYFIkfkA/R9kwx8pUepI/AAAAAAAAIcE/cQ54IRbELNs/s1600/Hilary_duff_maxim_photoshoot_003.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_iTGXYFIkfkA/R9kwycpUeqI/AAAAAAAAIcM/l2Vd7vsyhEg/s1600/Hilary_duff_maxim_photoshoot_004.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_iTGXYFIkfkA/R9kw2cpUerI/AAAAAAAAIcU/ODfQlCjX8dc/s1600/Hilary_duff_maxim_photoshoot_005.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_iTGXYFIkfkA/R9kw3cpUesI/AAAAAAAAIcc/sbtACmNzDiw/s1600/Hilary_duff_maxim_photoshoot_006.jpg
_________________https://2img.net/h/i265.photobucket.com/albums/ii211/simko_princesa/cinderella.jpg
http://www.product-reviews.net/wp-content/userimages/2007/05/cinderellastorysoundtrack.jpg
https://i.servimg.com/u/f52/12/82/24/26/cinder10.jpg
https://2img.net/h/i35.photobucket.com/albums/d200/kickitup066/myspace/a_cinderella_story_2.jpg
голема слика
https://2img.net/h/i105.photobucket.com/albums/m202/PEACH_LOVE_FASHiiON/QUOTES/cinderella.jpg
https://2img.net/h/i50.photobucket.com/albums/f319/jterwedo/cinderella-story-3.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img99/9994/3696262galbn6.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img147/8549/10159725galwb9.jpg
http://hq.dpics.org/wallpapers/57/A_Cinderella_Story%2C_2004%2C_Hilary_Duff%2C_Chad_Michael_Murray.jpg
Вратете се на почетокот Go down
 
Hilary Duff
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
El Rostro de Analia :: Актери и актерки-
Отиди до: